W dzisiejszych czasach cenimy sobie wygodę. Tak jest także podczas wykonywania prac montażowych i remontowych. Proste, funkcjonalne i trwałe elementy znacznie wpływają na oszczędność naszego czasu i energii. Jednym z nowych rozwiązań są kominy systemowe, które stanowią cenną konkurencję dla tradycyjnych kominów murowanych. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę podczas zakupu takiego elementu? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście!

Komin systemowy – jaka jest jego budowa?

Podstawową różnicą jest ta, że komin taki wykonany został z elementów składowych. Są nimi prefabrykanty, które z roku na rok coraz bardziej zyskują na popularności zarówno wśród osób prywatnych, jak i tych, którzy profesjonalnie zajmują się montażem systemów kominowych. Z czego składa się taki komin? Ma on rdzeń wykonany z ceramicznej rury. Taki, który obudowany jest pustakami wykonanymi z trwałego keramzytobetonu. Dodatkowo może tutaj pojawić się ponadto wewnętrzna warstwa izolacji termicznej. Po co jest potrzebna? Po to, aby instalacja nie traciła w nadmiarze ciepła.

Jeżeli zamierzasz samodzielnie zamontować taki komin, to przed zakupem materiałów sprawdź koniecznie, czy mają one załączoną instrukcję. A także czy posiadasz wszystkie wymagane narzędzia i inne materiały. Przeanalizuj, czy jesteś w stanie zrobić tę pracę samodzielnie.

Jaka wielkość komina? I jakość materiałów?

Plusem takiego komina w porównaniu do tego tradycyjnego jest to, że zajmuje on mniej miejsca. Mimo tej zalety i tak warto sprawdzić, czy jego wymiary będą odpowiednie do konkretnego pomieszczenia. Zwłaszcza wtedy, kiedy dom ma niewielkie rozmiary i każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.

Dodatkowo warto sprawdzić jakość wykorzystanych materiałów. Ponieważ to właśnie od nich zależeć będzie sposób jego eksploatacji. Oprócz tego taka ocena jest ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa. Pewnym potwierdzeniem wartości materiałów jest załączona do nich gwarancja i potwierdzenie tego, że spełniają one różne normy (np. wymogi europejskie).

Czy komin jest uniwersalny?

Dużym plusem kominów systemowych jest ich uniwersalność. Ważne, aby były one kompatybilne z różnego rodzaju systemami grzewczymi. Wówczas podczas wykonywania remontu nie będzie konieczny zakup dodatkowych materiałów. Zaletą kominów systemowych jest oprócz tego to, że mogą one być stawiane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynków. A jeżeli już decydujemy się na system montowany na dworze, wybierzmy taki, który będzie współgrał z wyglądem elewacji. Dobry zakup to ten przemyślany! Miej to na uwadze także podczas wyboru tego typu instalacji. Kominy systemowe – tutaj liczy się jakość!

Dowiedz się więcej na https://www.systemykominowe.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here