Na rynku jest wiele firm programistycznych. Każda z nich odwołuje się na swojej stronie do zaawansowanych technologii. Każda zapewnia, że przyjrzy się uważnie Twoim potrzebom i zaoferuje Ci innowacyjne rozwiązania. Po przejrzeniu kilku witryn możesz mieć wrażenie, że wszędzie otrzymasz dokładnie to samo. Jedynym kryterium pozostaje więc cena.
To błąd. Zobacz, jak czytać między wierszami na stronach software house. Dzięki temu dobrze zainwestujesz swoje pieniądze, a rezultat pracy nad projektem rzeczywiście Cię zadowoli.
Przejrzyj dokładnie portfolio firmy programistycznej
Nie zwracaj przy tym uwagi wyłącznie na szatę graficzną. Twoje oprogramowanie nie będzie składać się tylko z tego, co widać na zrzutach ekranu. Programiści mają zaimplementować do niego konkretne funkcjonalności. Poszczególne opcje muszą być też rozmieszczone w taki sposób, by użytkownik nie miał problemu z ich odnalezieniem.
Jeśli tylko masz taką możliwość, sprawdź stworzone przez software house aplikacje w praktyce. Skup się przy tym na tych, które są zbliżone do Twojego projektu. Przeglądając aplikację webową, podczas gdy chcesz wydać oprogramowanie mobilne, nie zbierzesz zbyt wielu przydatnych informacji.
Jakie technologie proponuje Ci software house?
Różne typy aplikacji wymagają różnych języków programowania. Tymczasem w świecie programistów panuje daleko posunięta specjalizacja. Specjalista, który zna się na PHP, niekoniecznie odnajdzie się w języku JAVA. Właśnie dlatego niezwykle istotne jest to, by zespół software house potrafił dokładnie uzasadnić wybór rozwiązań technologicznych do Twojego projektu.
W innym przypadku odniesiesz słuszne wrażenie, że firma wciska Ci coś z ograniczonej palety własnych możliwości. Takiemu odczuciu warto ufać, ponieważ to technologia ma być dostosowana do projektu, a nie odwrotnie.
Czy rozumiesz proces pracy nad projektem?
Firmy specjalizujące się w tworzeniu oprogramowania pracują inaczej niż agencje reklamowe czy interaktywne. Software house wykorzystuje do pracy metodyki zwinne. Cały proces będzie podzielony na krótsze etapy. Rezultatem każdego z etapów jest samodzielnie funkcjonujący kawałek oprogramowania.
Czy oznacza to, że nigdy nie będziesz wiedzieć, kiedy prace się zakończą? Wręcz przeciwnie. W dowolnym momencie można sprawdzić, co zostało już wykonane, a co jest jeszcze do zrobienia. Jeśli software house ogranicza się do ogólnych zapewnień, że wszystko będzie w porządku zamiast przedstawić Ci harmonogram prac, uciekaj od niego jak najszybciej.
Jak bardzo możesz zaangażować się w tworzenie aplikacji?
Ten temat jest dość kontrowersyjny. Być może masz nadzieję, że wystarczy przekazać swoje wymagania i na tym Twoja praca się skończy. Tymczasem Twój udział we wspólnych warsztatach da Ci możliwość doprecyzowania wizji projektowej. Pomijanie etapu, na którym Ty i Twój zespół upewniacie się, że rozumiecie się dobrze, nigdy nie jest dobrym pomysłem.
Software house rozpocznie prace programistyczne dopiero po ustaleniu i zapisaniu Twoich celów, cech zamawianego produktu i jego specyfikacji technicznej. Do tego zajmie się wcześniej stworzeniem makiet, które świetnie zobrazują rozmieszczenie poszczególnych funkcji na kolejnych stronach oprogramowania.
Po skorzystaniu z usług software house wyciągnij wnioski.
Pierwsza współpraca z firmą programistyczną zawsze budzi najwięcej obaw. Jeśli przebiegnie bezproblemowo, być może wrócisz tutaj przy kolejnych projektach. Zawsze zastanów się przy tym, co mogło pójść jeszcze lepiej. I porozmawiaj o tym z Twoim zespołem. To cenna informacja zwrotna.
Na etapie pierwszego wyboru pomocne mogą być dla Ciebie tak zwane case studies. Studia przypadków pokazują, z jakimi problemami mierzył się software house w przeszłości. A także jakie efekty udało się wypracować przy owych projektach i jakie metody zostały w tym celu wykorzystane. Przekonaj się, jak różnorodne wyzwania stają przed tego typu firmami na stronie Applover. Być może znajdziesz tam projekt podobny do tego, który masz zamiar zrealizować.