Wszyscy przedsiębiorcy muszą respektować zasady zapisane w polskim prawie. Niestety – niektórzy z nich nawet ich nie znają. Wspomagają się wtedy pomocą świadczoną przez samych prawników, którzy nieraz oferują im kompleksową obsługę prawną firm. A na czym ona dokładnie polega i jakie konkretne czynności obejmuje?

Obsługa prawna firm – zakres działań

Obsługa prawna może przyjmować różnorodne formy. Nie ma jednego odgórnie ustalonego schematu mówiącego o tym, jak powinna wyglądać. Wszystko zależy od oczekiwań i wymagań klienta. Firmy zajmujące się obsługą prawną dostosowują się do potrzeb usługobiorców i często specjalnie dla nich przygotowują indywidualne plany działań.

Głównym ich punktem przeważnie są porady prawne. Prawnicy udzielają ich przedsiębiorcom, aby wytłumaczyć im, jak z perspektywy prawa powinny być przeprowadzane konkretne działania w firmach. Usługi mogą też dotyczyć przygotowywania różnych dokumentów – przede wszystkim regulaminów, umów i statusów – oraz ich opiniowania bądź sprawdzania ich zgodności względem przepisów prawnych.

Obsługa prawna – dla kogo

To pytanie zadanie sobie każdy przedsiębiorca, który zastanawia się nad skorzystaniem z profesjonalnej obsługi prawnej – czy to w ogóle jest dla mnie? Otóż zależy to w głównej mierze od aktualnej sytuacji firmy. Jeżeli jednak jej prowadzeniem zajmuje się początkujący biznesmen, który sam ma spore wątpliwości co do własnych kwalifikacji i kompetencji, dla niego pomoc wykształconych prawników może być na wagę złota.

Polscy przedsiębiorcy powinni zainspirować się działaniami zagranicznych biznesmenów. Większość z nich stale korzysta z obsługi prawnej firmy – zdają sobie bowiem sprawę z tego, że złamanie chociażby jednego przepisu, do którego nierzadko dochodzi, może skutkować nałożeniem olbrzymich kar na całą działalność, a czasem nawet jej zamknięciem.

Obsługa prawna – online czy stacjonarnie

Obsługa prawna firm może być świadczona na dwa sposoby. Młodzi przedsiębiorcy doceniają wygodę konsultacji online, jednak ci bardziej doświadczeni widzą większą wartość w kontakcie w cztery oczy.

Mimo iż kontakt „na żywo” zawsze jest lepszy od tego na odległość, to jednak konsultacje online mają kilka takich atutów, które pomagają w prowadzeniu działalności. Są szybsze i łatwiejsze w realizacji. Często też bywają tańsze.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here