Mający swe korzenie w Indiach i Chinach masaż jest jedną z najstarszych i najskuteczniejszych technik leczenia i relaksu. Stosowany już 3000 lat p.n.e. w rytuałach religijnych, stopniowo zyskiwał na znaczeniu jako metoda lecznicza (już w starożytności wspominał o tym Hipokrates). Przez wieki mniej lub bardziej popularna technika leczenia i relaksu doczekała się wzrostu zainteresowania w czasach współczesnych. Zwrot ku medycynie naturalnej przyczynił się do popularyzacji masażu. Ponieważ jak to z ludzkimi potrzebami bywa, chcemy, by były realizowane tu i teraz, a nie zawsze jest to możliwe z różnych względów, ludzka pomysłowość i technika przyszły nam z pomocą. Już w 1954 roku Japończycy wyprodukowali fotel masujący, urządzenie, które w pewnym stopniu zastąpiło pracę masażysty. Wraz z rozwojem techniki fotel zyskiwał dodatkowe funkcje i dziś jest to sprzęt na miarę potrzeb XXI wieku. Oczywiście między bajki należy włożyć stwierdzenie o cudownych właściwościach leczniczych foteli do masażu. Fotele nie leczą, ale wspomagają leczenie i zapobiegają niektórym schorzeniom nie tylko ciała, ale i umysłu i są to potwierdzone fakty. W Japonii, prawie w każdym domu znajdziemy fotel do masażu i chyba jest to najlepsza rekomendacja, bo kto jak kto, ale Japończycy znani są z tego, że potrafią zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. To, że fotele masujące są coraz bardziej popularne, wynika nie tylko z ich dostępności, ale i skuteczności w walce z bólami wywołanymi przeciążeniami spowodowanymi dużym wysiłkiem fizycznym, statyczną pracą, stresem, przyjmowaniem nieprawidłowej postawy ciała np. garbieniem się, co więcej, masaż w fotelu masującym wspomaga walkę z otyłością, powrót do sprawności po przebytych kontuzjach i urazach (zawsze po konsultacji z lekarzem), reguluje ciśnienie krwi i odpręża, a przecież wiadomo nie od dziś, że stres jest przyczyną wielu chorób.
Jakie korzyści daje masaż w fotelu masującym?
Zacznijmy od tego, co najłatwiej zauważyć: lepsze samopoczucie, zrelaksowane ciało, odprężony umysł; rozciąganie i rozluźnianie mięśni, które zostają wzmocnione, dotlenione i dzięki masażowi mniej obolałe; usprawnienie cyrkulacji krwi i limfy – lepsze krążenie – to szybszy metabolizm, sprawniejsze pozbycie się toksyn i obniżenie ciśnienia krwi; masaż w fotelu masującym zapewnia lepsze napięcie i jędrność skóry, czyli modeluje sylwetkę. Jedno urządzenie, a tyle korzyści. Dodajmy jeszcze, że fotel masujący w domu to komfort, oszczędność czasu i pieniędzy. Masować się możesz, kiedy masz taką potrzebę lub ochotę, nie tracisz czasu i pieniędzy na wizyty w gabinetach masażu. Owszem, fotele masujące, szczególnie te bardziej technologicznie zaawansowane, trochę kosztują, ale taka inwestycja w porównaniu do kosztów wizyt u masażysty szybko się zwraca. Należy pamiętać, że fotele do masażu kupujemy tylko u sprawdzonych sprzedawców, jakim jest Rest Lords i tylko dobrych, sprawdzonych marek (Massaggio, Keyton, Fujiiryoki). Jeśli rozważasz kupno fotela, Rest Lords służy pomocą.
Więcej informacji na temat korzyści masażu w fotelu masującym znajdziesz tutaj: https://restlords.com/pl/baza-wiedzy/korzysci-z-masazu-w-fotelu-masujacym