Profil zaufany jest to jedno z najbardziej przydatnych narzędzi, nie tylko dla przedsiębiorców. Rejestracja tego profilu jest banalna, a przy okazji korzystania z niego załatwimy praktycznie każdą sprawę bez wychodzenia z domu. Profil zaufany jest to darmowe narzędzie, w którym potwierdzamy naszą tożsamość w internecie. Działa ona jako podpis elektroniczny oraz jest alternatywą dla płatnego podpisu kwalifikowanego. Co należy zrobić, aby uzyskać profil zaufany? Na te, a także inne pytania odpowiedź znajduje się poniżej! 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/profil-zaufany-rejestracja/

Profil zaufany – jak go zarejestrować? 

Profil zaufany możemy zarejestrować na dwa sposoby. Pierwszym jest utworzenie konta w serwisie pz.gov.pl, a drugim sposobem jest używanie internetowego konta bankowego. Jeżeli wybierzemy pierwszą opcję, wówczas musimy znaleźć punkt potwierdzający, w którym potwierdzimy profil zaufany. Takim punktem może być bank bądź Urząd Miasta. Użycie internetowej bankowości i jest o wiele prostsze opcją. Możemy skorzystać z platformy Envelo.pl, ING, Inteligo, Millenium, Bank PKO, Bank PKO BP, BZ WBK, mBank, Alior Bank. 

Profil zaufany posiada termin ważności, który obowiązuje przez 3 lata. Po upływie czasu mamy możliwości przedłużenia jego ważności o następne 3 lata.

Profil zaufany – ZUS, do czego przyda nam się profil? 

Profil zaufany posłuży nam przy składaniu wniosków do urzędu. Dodatkowo przy jego pomocy możemy: 

• zarejestrować działalność gospodarczą 

• zgłosić VAT 

• zmienić danych firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej 

• załatwić sprawy ZUS 

• zarejestrować kasę fiskalną

Jeden potwierdziliśmy profilem zaufanym bankowość internetową, to zawsze powinniśmy logować się za pośrednictwem swojego serwisu bankowości online, w którym powiem daliśmy profil zaufany. Przykładem tego jest sytuacja, w której logujesz się na stronę biznes.gov.pl, po wybraniu sprawy, którą chcesz załatwić, na stronie logowania klikasz profil zaufany. Wówczas wybierasz ikonkę Twojego serwisu bankowości internetowej oraz logujesz się przez stronę swojego banku. Tak samo działamy, w momencie gdy wypełniamy wniosek, podpisujemy profilem zaufanym i zostajemy przekierowani na stronę profilową.

Zobacz też: http://2strony.pl/odmowa-interpretacji-podatkowej/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here